Sausio 3,7,10,14d. 18val.KamajųA. Strazdo gimnazijos fojė salėje vyks

Jogos mokymai

Joga –tai fizinio ir dvasinio tobulėjimo kelias. Ji kiekvienam žmogui suteikia galimybę pasiekti kūno, proto bei sielos harmoniją, būti vienovėje su gamta, aplinkiniu pasauliu ir pačiu savimi. Taip pat šią harmoniją, ramybę ir meilę skleisti aplink save. Joga nėra vien tik fiziniai pratimai, bet ir stipri, nuosekli vidinių požiūrių ir vertybių kaita į mus supantį pasaulį.

5 jogos principai, kuriais remiantis vyks mokymai:

1.     Tinkami pratimai. Jogos fiziniai pratimai vadinami asanomis, kas reiškia stabilią pozą. Jos gerina sąnarių, raumenų, sausgyslių ir raiščių lankstumą bei stimuliuoja kraujo apytaką. Atliekamos lėtai ir sąmoningai, asanos suteikia gerą fizinę savijautą.

2.     Teisingas kvėpavimas. Dauguma žmonių kvėpuodami naudoja tik nedidelę plaučių tūrio dalį. Jie kvėpuoja tik viršutine krūtinės dalimi, jų pečiai sulinkę, ir tai sukelia deguonies trūkumą bei įtampą viršutinėje nugaros dalyje ir kaklo srityje. Gilus ir sąmoningas kvėpavimas pilvu yra veiksmingas būdas įtampai ir depresijai įveikti. Daug pranos turintis žmogus spinduliuoja stiprybe ir gyvybingumu.

3.     Tinkamas atsipalaidavimas. Atsipalaidavimas – tai Gamtos būdas pakrauti kūną. Norint sutvarkyti ir subalansuoti kūno ir proto darbą, svarbu išmokti taupyti kūno gaminamą energiją, – tai viena svarbiausių priežasčių išmokti atsipalaiduoti.

4.     Tinkama mityba. Jogai vadovaujasi požiūriu: „valgau, kad gyvenčiau, o ne gyvenu, kad valgyčiau“. Remdamasis žiniomis ir patirtimi, jogas sprendžia, kokio maisto ir kokį mažiausią kiekį reikia suvartoti, siekiant didžiausios naudos kūnui ir protui, bei mažiausiai kenkiant gamtai.

5.     Pozityvus mąstymas ir meditacija. Pozityvus mąstymas ir meditacija yra raktai į proto ramybę. Meditavimas – tai metodas, naudojamas protui nuraminti ir sutelkti. Nuolatinis meditavimas ne tik skatina mentalinę pusiausvyrą, bet taip pat suteikia gerą fizinę bei dvasinę savijautą.

http://www.saviugdoscentras.lt/wp-content/uploads/2012/10/joga-web.png

 

Jogos užsiėmimus veda mokytoja Lina Bulovaitė, baigusi Shivananda jogos mokytojų kursus, kuriuos rengia tarptautinė ShivanandaYogaVedantaCentres organizacija.KVIEČIAMEDALYVAUTI! Užsiėmimai nemokami.