Iki pat rugsėjo pabaigos projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai kvietė visus Lietuvos gyventojus rūšiuoti elektronikos bei baterijų atliekas. Atliekų tvarkytojai UAB „Atliekų tvarkymo centras“ pagal sudarytą grafiką, lankėsi vis kitos savivaldybės teritorijoje, važiavo į kiekvieną seniūniją, kad žmonėms atiduoti elektronikos ir baterijų atliekas būtų kuo patogiau.

  Į Kamajus atliekų rinkėjai pirmą kartą užsuko liepos 6 d. Visiems atliekas atnešusiems asmenims, buvo įteikti kvietimai į vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ seansus, tą patį vakarą rodytus Rokiškyje. Renginių metu susirinkę žiūrovai turėjo galimybę pamatyti lietuviškus filmus, pabendrauti su jų kūrėjais, o kvietimus turintys asmenys – laimėti projekto partnerių įsteigtus prizus. Pagrindinis projekto prizas – sertifikuota, 15 tūkstančių litų vertės, vaikų žaidimo aikštelė – turėjo atitekti seniūnijai, kurioje bus surinkta daugiausiai buitinės technikos, elektronikos bei baterijų atliekų.

   Atliekų rinkėjams užteko tik prasitarti, kad kamajiečius surinktų atliekų kiekiu lenkia tik jūžintiškiai.  Bendruomenėje tuoj pat susibūrė iniciatyvinė grupė, nutarusi, kad projektas „Mes rūšiuojam“ gali atnešti dvigubą naudą. Viliojo ne tik galimybė laimėti vaikų žaidimų aikštelę. Taip pat supratome ,kad tai puikus ir- svarbiausia- nemokamas būdas atsikratyti namuose sukaupto, seniai nenaudojamo šlamšto.

   Labai džiaugiamės, kad iniciatyvai noriai pritarė ir talkino seniūnijos kolektyvas. O ypač smagu, kad kamajiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai buvo itin aktyvūs ir surinko po 4,738 kg atliekų vienam gyventojui, įvykdydami ES direktyvą, kuri  įpareigoja vienam gyventojui surinkti ne mažiau kaip 4 kg elektronikos atliekų per metus. UAB“ Atliekų tvarkymo centras“ sunkvežimiams į Kamajus teko atvykti dar du kartus. Į priekį praleidę Jūžintų ir Gaižaičių(Joniškio r.) seniūnijas, laimėjome papildomą projekto organizatorių prizą- 700 litų kuponą prekėms ir paslaugoms iš nurodytų bendrovių įsigyti.

  Ačiū visiems, aktyviai dalyvavusiems projekte!

Iniciatyvinės grupės vardu- Jolanta Lašienė